Łóżka Tapicerowane

Wpis

sobota, 19 maja 2012

Łóżka, sypialnie i materace


Witam wszystkich którzy przeszli koszmar wyboru materaca istna masakra .

Materacy na rynku jest zatrzęsienie pianki w kolorach tęczy lateksy zielone białe standardowe mrożone sprężyny małe duże mikro a do tego różne warstwy nad nimi szał i weź się człowieku w tym połap. Odwiedziłam sporo salonów oferujących materace i w każdy mówiono mi co innego, sprzedawcy albo styl „daj mi człowieku święty spokój, kup ten będzie dobry i spadaj” albo „ oczywiście pomogę pani jestem miły i uczynny , ale na to pytanie niestety nie znam odpowiedzi muszę sprawdzić”. Skapitulowałam stwierdziłam, że kupię  w ciemno przez Internet…ale tak się nie stało zadecydował przypadek . Spotkałam  koleżankę  z dawnych lat pogadałyśmy trochę i zeszło na remonty ona dom, już po sypialni a ja ciągle sypialnie… Wymieniłyśmy wrażenia i poleciła mi pewien salon na Powsińskiej ATM Świat Sypialni czy jakoś tak. Przekonała mnie ok ostatnia szansa. Pojawiłam się tam i do tej pory jestem w szoku. Obsługa jest naprawdę kompetentna i jakaś taka normalna bez tej irytującej maniery sprzedawcy . Wiedzą absolutnie wszystko o materacach i to bez sprawdzania ;) . Dowiedziałam się wielu istotnych rzeczy. Pierwsze pytanie dotyczyło  podłoża na jakim będzie leżał mój ewentualny materac, będzie to sztywna płyta. Pani w salonie stwierdziła że w tym wypadku ma to być materac sprężynowy i już, jedno pytanie i zawężony obszar poszukiwań. Teraz podzielę się z Wami moi drodzy towarzysze koszmaru wiedzą którą zdobyłam.

Są dwa rodzaje sprężyn bonelowe oraz kieszonkowe. Pokrótce, bonelowe stary typ duże zwoje i łączone ze sobą, pamiętacie wersaleczki skrzypienia, wystające druty podskakiwanie w rytm przekręceń towarzysza snu… tak to właśnie bonele, a urocza Pani dodała że nie mają żadnych właściwości ortopedycznych pracują powierzchniowo. I teraz tak sobie myśle, przeglądałam ofertę jakiejś firmy z materacami rehabilitacyjnymi i tam spora część ma bonele. Paranoja taką ciemnote wciskać. O co tu chodzi ????  Tak kochani o pieniądze :P.

Sprężyna kieszonkowa pracuje punktowo, różnicując pozimy sprężyny odwzorowują kształt naszej sylwetki, nie są połączone pracują niezależnie od siebie, więc nie czujemy żadnych ruchów po przeciwnej stronie łoża J, są trwałe, zabezpieczone nie przebiją się na zewnątrz …tak skupię się materacach kieszonkowych.         

Wyznacznikiem jakości materaca sprężynowego jest średnica sprężynki kieszonkowej im drobniejszy zwój tym więcej sprężyn w materacu, więcej punktów podparcia kręgosłupa.

Następnie zwracamy uwagę na obłożenia sprężyn polecono mi lateksowe, które nie deformują się z biegiem czasu żywotność około 10 lat są sprężyste, elastyczne materac staje się bardziej opływowy po prostu przyjemny, oraz  obłożenia z pianek wysokoplastycznych mają one żywotność zbliżoną do lateksu , są natomiast sztywniejsze. Reasumując lateksowe warstwy dla miśków ha czyli dla mnie, piankowe dla masochistów w moim mniemaniu bez urazy ;) . Odradzono mi obłożenia z pianki poliuretanowej , fakt kupując taki materac oszczędzimy natomiast nie na dłuższą metę 2 może 3 lata i po sprawie,  oprócz tego są to materaca twarde sztywne okropne. Moim faworytem okazał się materac Venus Multi Pocket x5 w wersji bardziej miękkiej czyli opcja H2 . Moje cudo ma małą sprężynkę są dostępne jeszcze mniejsze ale wtedy bankrutujemy oraz 5cm warstwy lateksu jest grubaśny (26cm) są takie same niższe (20cm), ale jak już szaleć to szaleć:D  i jest naprawdę wygodny. Niestety Pani w salonie uprzedziła mnie, że u mnie położony na płycie będzie sztywniejszy nawet do 30% hm trzeba wymienić łóżko, ale to dopiero za rok może jak wygram w totka to szybciej. Poradzono mi również nawiercić parę otworów w płycie, materac musi mieć dopływ powietrza z góry i z dołu.

Właśnie dostarczono mi moje cudo dość teorii , przechodzę do testów praktycznych :D.    

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
tomtom1977
Czas publikacji:
sobota, 19 maja 2012 08:02

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

 • olpolmeble napisał(a) komentarz datowany na 2015/05/05 10:47:22:

  Bardzo obszerny wpis godny lektury, polecam

 • doria24 napisał(a) komentarz datowany na 2016/02/16 01:14:51:

  Ciekawe podejście. Nieco stary wpis, ale wciąż świetny.
  Po nowsze informacje o świecie materaców znajdziesz tutaj

 • tomekignacik napisał(a) komentarz datowany na 2018/07/20 12:45:53:

  Wybór materacu do łatwych nie nalezy, na rynku jest wielki wybór zarówno sklepów jak i rodzajów, każdy z nich oferuje coś innego i prześcigają się w nowych technologiach. Osobiście mam tempur materace sklep wrocław ze sklepu italmeble.pl i sobie chwalę.

 • marianmeduza napisał(a) komentarz datowany na 2019/02/05 21:04:00:

  Jak dla mnie sypialnia jest to jedno z najważniejszych pomieszczeń w moim domu. W szczególności od kiedy wstawiłam tam łózko senpo.pl/lozka/lozka-80x200/ i w końcu czuję, że mogę się porządnie wyspać. Nawet nie wiedziałam, że moja noc tak diametralnie się zmieni.

Dodaj komentarz

Kanał informacyjny

Łóżka do sypialni tapicerowane z pojemnikiem na pościel mogą Państwo kupić w Salonach meblowych ATM Świat Sypialni Warszawa. Zapraszamy serdeczne Warszawa ul.Powsińska 20A, ul.Odkryta 44A lok.F i Mińsk Mazowiecki 32A. tel. 22 8897489